Skip to content Skip to footer

Stoisko edukacyjne Polskiego Związku Łowieckiego

       Polski Związek Łowiecki podczas V Krajowych Dni Pola Boguchwała 2024 w ramach promocji swoich działań organizuje stoisko edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Zakres tematyczny będzie w głównej mierze dotyczył problematyki z zakresu biologii i ekologii zwierząt dzikich, rozpoznawania gatunków, ich głosów i śladów, a także roli myśliwych w działaniach na rzecz ochrony przyrody. Podczas tych zajęć, poprzez aktywizację uczniów i ich opiekunów, przekazywana będzie wiedza kształtująca postawy dotyczące zjawiska nadmiernej liczebności niektórych gatunków zwierząt łownych i konieczności eliminacji ze środowiska pewnej ich liczby poprzez odstrzał.

       Na stoisku edukacyjnym PZŁ dzieci i młodzież będą mogły zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi zagadnień łowieckich, a także wziąć udział w konkursach, takich jak np. łowieckie koło fortuny. Przygotowane będą również tablice edukacyjne przedstawiające wszystkich mieszkańców lasu. Wszyscy odwiedzający otrzymają promocyjne upominki od Zarządu Okręgowego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w V Krajowych Dniach Pola Boguchwała 2024 oraz do odwiedzenia Strefy Łowiectwa i Myślistwa.

Galeria

Skip to content