Skip to content Skip to footer

Strefa XXV Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych

       W ramach V Krajowych Dni Pola Boguchwała 2024 odbędzie się organizowana już od 25 lat przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Wydarzenie na trwałe wpisało się w kalendarz rolniczych wystaw i co roku przyciąga tysiące zwiedzających. To nie tylko rolnicy, ale także mieszkańcy obszarów wiejskich i miast, studenci i uczniowie szkół rolniczych, przedstawiciele firm i instytucji okołorolniczych.

Przegląd gatunków i ras zwierząt

       Uczestniczący w Wystawie najlepsi hodowcy zaprezentują swoje zwierzęta. Na zwiedzających czekać będą wybitne sztuki bydła mlecznego i mięsnego, konie, owce i kozy, alpaki, ryby, pszczoły oraz zwierzęta futerkowe. Nie zabraknie również licznie prezentowanych gatunków drobiu ozdobnego i użytkowego, w tym m.in.: bażantów, gołębi, pawi, indyków, przepiórek, kur, kaczek i gęsi.

Atrakcje branżowe i rodzinne

       Podczas wydarzenia odbędą się liczne atrakcje z udziałem zwierząt. Zaplanowane są pokazy źrebiąt, prezentacja cieląt, instruktaż strzyży owiec, pokaz korekcji racic, pokaz pielęgnacji kopyt oraz profesjonalna ocena zwierząt na ringu. Przewidziane są również Mistrzostwa Podkarpacia w Skokach przez Przeszkody dla Uczniów Szkół Rolniczych oraz pokaz tradycyjnej orki konnej. Stałą atrakcją, na którą z niecierpliwością wyczekują dzieci jest konkurs doju krowy.

       Ponadto odbędzie się druga edycja Mistrzostw Polski Południowo-Wschodniej Drobiu Ozdobnego, które w ubiegłym roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Będzie to wyjątkowa okazja do podziwiania najpiękniejszych i najbardziej egzotycznych ptaków, które zachwycą nas swoim wyglądem, upierzeniem, a w niektórych przypadkach nawet śpiewem.

 

       XXV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych przybliży wszystkim uczestnikom obraz rozwijającego się i innowacyjnego rolnictwa ze szczególnym uwzględnieniem produkcji zwierzęcej. Będzie to miejsce rozpowszechniania wiedzy i praktyki, a także duża atrakcja dla rodzin z dziećmi.

Miejsce wydarzenia

       Wydarzenie zlokalizowane będzie na malowniczo usytuowanym terenie dolnej płyty Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, na który widok rozpościera się z zabytkowych murów pałacu Lubomirskich.

Partnerzy wydarzenia

Partnerami wydarzenia są głównie branżowe Związki Zwierząt Hodowlanych, między innymi:

a także:

Podkarpackie Towarzystwo Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza

Instytut Zootechniki PIB ZD Kołuda Wielka

Instytut Zootechniki PIB ZD Chorzelów

Instytut Zootechniki PIB ZD Odrzechowa

Galeria

Skip to content