Skip to content Skip to footer

Zagroda Jeździecka Mustang

       Gospodarstwo rolne – Zagroda Jeździecka Mustang w Weryni prowadzone jest przez Ewelinę i Łukasza Bąba od 2004 r. i nastawione jest głównie na hodowlę koni małopolskich oraz kuców felińskich. Posiada powierzchnię ok. 11 ha – są to tylko łąki i pastwiska dla koni.

       Obecnie w gospodarstwie znajduje się ok. 40 koni, w tym 6 klaczy i jeden ogier małopolski, które biorą udział w programie ochrony zasobów genetycznych koni. Ponadto w zagrodzie mieszka 5 klaczy matek kuców, a pozostałe konie to młodzież i konie rekreacyjne. W gospodarstwie rocznie rodzi się minimum 5 źrebiąt z czego 2, 3 sztuki zostawiane są do dalszej hodowli.

       Zagroda Jeździecka Mustang w Weryni prowadzi naukę jazdy konnej dla początkujących i zaawansowanych. Zamieszkujące w niej konie i kuce są odpowiednio przygotowane do pracy w siodle zarówno na ujeżdżalni, jak i w terenie. Zagroda Mustang jest certyfikowanym ośrodkiem turystyki jeździeckiej PTTK. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów rekreacji i sportu jeździeckiego.

       Właściciele Zagrody Jeździeckiej Mustang od wielu lat współpracują z Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale w zakresie organizacji konkursów i pokazów z udziałem koni. W trakcie V Krajowych Dni Pola Boguchwała 2024 w sektorze dedykowanym XXV Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych dla odwiedzających przygotowali również wiele atrakcji. Między innymi uczniowie średnich szkół rolniczych i okołorolniczych będą mogli wziąć udział w Mistrzostwach Podkarpacia w Skokach przez Przeszkody dla Uczniów Szkół Rolniczych”. Ponadto przewidziane są pokazy jeździeckie oraz zawody Hobby Horse dla dzieci.

Galeria

Skip to content