Skip to content Skip to footer

Strefa Poznaj Podkarpackie

       Do przygotowania Strefy Poznaj Podkarpackie – Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale zaprosił lokalne samorządy oraz „flagowe” firmy/Instytucje reprezentujące dany powiat. W strefie znajdować się będzie 21 stoisk wystawienniczych promujących atuty gospodarcze, turystyczne i kulturowe wszystkich powiatów województwa podkarpackiego. Celem poszczególnych prezentacji będzie pogłębienie i popularyzacja wiedzy na temat Podkarpacia, prezentacja regionalnych zasobów dziedzictwa i współczesnego potencjału rozwojowego, promocja województwa podkarpackiego.

       Województwo podkarpackie jest bogate zarówno w walory przyrodnicze jak i krajoznawcze. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: dziką przyrodę, leśne ostępy, średniowieczne budowle. Od górskich szczytów Bieszczadów po urocze Doliny Sanu i Wisłoka, każdy zakątek Podkarpacia kryje w sobie niepowtarzalne atrakcje i możliwości do odkrywania.

       Podkarpacie jest terenem interesującym nie tylko ze względu na walory przyrodnicze. Poszczególne powiaty posiadają niezwykłą różnorodność dziedzictwa kulturowego. Obok pereł drewnianej architektury sakralnej, docenionych poprzez wpisy na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także siedmiu pomników historii, obiektów o szczególnym znaczeniu dla dziedzictwa kulturowego Polski, na obszarze województwa zachowało się kilkaset innych interesujących, najczęściej unikatowych kościołów i cerkwi, zborów i bożnic.

       Nasz region to również tradycje kulinarne. Są one wizytówką regionu i nawiązaniem do lokalnej historii, kultury, zwyczajów, położenia geograficznego i mieszających się różnych kultur. To potrawy wykonywane według starodawnych, tradycyjnych receptur, powstają z lokalnych produktów charakterystycznych dla danego regionu.

       Wszystko to będzie można poznać w przygotowanej dla Państwa Strefie.  „Poznaj Podkarpackie” to nie tylko miejsce spotkań z tradycją i historią, a także zaproszeniem do odkrywania niezwykłych miejsc i ludzi, którzy tworzą niepowtarzalny charakter Podkarpacia.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wszystkich 21 stoisk wystawienniczych każdego powiatu.

Galeria

Skip to content