Skip to content Skip to footer

Strefa Ogrodnictwa

       Wszystkich zainteresowanych branżą ogrodniczą zapraszamy do strefy ogrodnictwa. Będzie to miejsce wymiany wiedzy i dyskusji dla producentów technologii i rozwiązań, plantatorów oraz ekspertów z branży. Znajdujące się tutaj firmy prezentować będą ofertę najnowszych środków produkcji przeznaczonych dla ogrodnictwa.

       Strefa ogrodnictwa to także możliwość zapoznania się z bogatą kolekcją roślin zielarskich oraz tradycyjnymi odmianami drzew owocowych. To ponad 60 gatunków ziół i prawie 30 dawnych odmian drzew owocowych, które można zobaczyć rosnące w jednym miejscu na Polu Doświadczalnym.

       W strefie będzie można również odbyć konsultacje z ekspertami. Naukowcy praktycy z Instytutu Ogrodnictwa – PIB w Skierniewicach i Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich – PIB w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie będą pełnili dyżury eksperckie i udzielali porad.

       Duży nacisk położony zastanie na produkcję roślin zielarskich ze względu na znajdującą się na Polu Doświadczalnym kolekcję ziół. Strefa przybliżać będzie szczególnie zagadnienia związane z zielarstwem zarówno te związane z uprawą ziół, jak i te dotyczące dalszego ich przetwarzania.

       W strefie pomyślimy nie tylko o nauce i poważnych rozmowach, ale także o zabawie. Przewidziane są liczne konkursy, warsztaty i pokazy tak dla dużych, jak i małych uczestników wydarzenia.

Galeria

Skip to content