Skip to content Skip to footer

Strefa Pszczelarstwa

       Strefa pszczelarstwa to miejsce, w którym każdy miłośnik i pasjonat pszczół znajdzie coś dla siebie. To przestrzeń, w której można zapoznać się z najnowszymi technologiami stosowanymi w pszczelarstwie, a na stoiskach czołowych firm branżowych dotknąć nowoczesnych urządzeń i rozwiązań, które usprawniają pracę pszczelarzy.
Strefa pszczelarstwa to najlepsi specjaliści w jednym miejscu, którzy istnieją od lat w sektorze pszczelarskim.

Spotkania branżowe

W strefie pszczelarskiej spotkasz innych pasjonatów pszczół oraz osoby zainteresowane tematem pszczelarstwa. To doskonała okazja do wymiany zawodowych doświadczeń, nawiązania nowych znajomości oraz rozmów o aktualnych trendach w pszczelarstwie.

Warsztaty pszczelarskie

Strefa pszczelarska to również warsztaty pszczelarskie, które odbywają się na pasiece zakładowej, a przeprowadzi je specjalistka z PODR w Boguchwale. Warsztaty obejmują takie tematy, jak:

  • Tworzenie świec z wosku pszczelego
  • Rodzina pszczela z bliska
  • Produkty pochodzenia pszczelego

       Warsztaty przeznaczone są dla najmłodszych, ale również pozostali odwiedzający będą mieli okazję dowiedzieć się o tajnikach z życia pszczół. Dzięki obecnemu w strefie pszczelarstwa przeszklonemu ulowi pokazowemu, będziesz mógł przyjrzeć się pracy pszczół, odnaleźć pszczelą matkę, nauczyć się rozróżniania pszczół robotnic od trudni oraz obejrzeć na własne oczy narodziny młodej pszczoły.

Galeria

Skip to content