Skip to content Skip to footer

Strefa Nauki i Doradztwa

        Doradztwo rolnicze w obecnych czasach to przede wszystkim transfer wiedzy i innowacji ze świata nauki do praktyki. Głównym celem naszej działalności jest ułatwienie wymiany wiedzy, informacji oraz dobrych praktyk rolniczych w zakresie innowacji oraz wspieranie ich wdrażania w rolnictwie i na obszarach wiejskich. Dlatego też podczas V Krajowych Dni Pola nie zabraknie również Strefy Nauki i Doradztwa.

       Strefa Nauki i Doradztwa jest organizowana przy współpracy Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie – Oddział w Radomiu i Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Boguchwale.

       W ramach Strefy swoją bogatą ofertę przedstawią Instytuty naukowo-badawcze, Ośrodki Doradztwa Rolniczego oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie – Oddział w Radomiu. Przez trzy dni będzie można odwiedzać stoiska, brać udział w odbywających się konkursach, pokazach, panelach dyskusyjnych oraz warsztatach. Nie zabraknie przy tym świetnej zabawy, poprzez liczne gry i wyzwania. Przy okazji tak wielu atrakcji będzie można zdobyć profesjonalną  wiedzę w dziedzinach związanych z rolnictwem. Zostanie zaprezentowanych wiele ciekawych zagadnień popularyzujących naukę, wpisujących się w myśl przewodnią Krajowych Dni Pola. W tej części będzie możliwość spotkania się i wymiany doświadczeń z przedstawicielami jednostek doradztwa rolniczego oraz pracownikami instytutów naukowo-badawczych.

       Pierwszy dzień Wystawy to dzień przeznaczony dla uczniów rolniczych szkół z całej Polski. W Strefie Nauki i Doradztwa została dla nich przygotowana specjalna, bogata oferta konkursów, pokazów, prelekcji oraz degustacja produktów regionalnych.

       W Dniu Młodego Rolnika pragniemy zainteresować przyszłych adeptów rolnictwa nowościami stosowanymi w branży, a także przybliżyć tradycje polskiej wsi połączoną z nowotarskimi rozwiązaniami, wiedzą naukową oraz doświadczeniem praktyków.  W tym dniu młodzież będzie mogła uczestniczyć w wielu atrakcjach. Zaplanowaliśmy lekcje polowe poświęcone nowoczesnym technologiom rolniczym, oraz warsztaty, pokazy,  konkursy, które zachęcą  i pogłębią wiedzę o rolnictwie, a także o woj. podkarpackim.

      Zapraszamy do odwiedzenia Strefy Nauki i Doradztwa podczas V Krajowych Dni Pola w Boguchwale.

Galeria

Skip to content